Huawei HW-110600E02, 66W, 6A, 1 x USB-A, 1 x USB-A, White 02221773
ID: 333132
PN: 02221773 + 04072004
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
Low stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Retractable cable No
Cable connector USB-C
Product range HW-110600E02
Output USB-A (5V / 2A / 10V / 4A / 11V / 6A
Fast charging Yes
Cable length 1m
Port (output) charger 1 x USB-A
Power load 66W
Charging technology Quick Charge / SuperCharge
Charger type Network Charger with microUSB Cable
Sale package
Pack Bulk
Content Network Charger / USB-A to USB-C Cable
Product status New
Network USB-C Cable Charger
Huawei HW-110600E02 - White 02221773
The Huawei HW-110600E02 network charger is the ideal solution to power a mobile device safely.
It features a USB-A port. It's equipped with SuperCharge fast-charging technology and delivers 66W of power.
Using the included cable, you can power a wide range of mobile devices with USB Type-C port.
Incarcator Retea Cu Cablu USB-C Huawei HW-110600E02, 66W, 6A, 1 x USB-A, Alb 02221773
Features:
- Cable Connector: USB-C
- Charger Output Port: 1 x USB-A
- Fast Charging: Yes
- Charging Power: 66W
- Cable Length: 1m
Responsible for this product in the EU
Manufacturer HUAWEI TECHNOLOGIES SRL
Address Str. Barbu Vacarescu, no. 201 , 020276, Bucuresti, Romania
E-mail office@huawei.ro
Link https://consumer.huawei.com/
Responsible entity HUAWEI TECHNOLOGIES SRL
E-mail office@huawei.ro
Customer Reviews
Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
0%
0%